PODZIMNÍ ZKOUŠKY 15.11.2015

Listopad, 2015

Zkoušky MZŘ a NZŘ v našem klubu proběhly v neděli 15.11.2015 ne zrovna za moc vlídného počasí, kdy již od včasného rána poprchalo.
Nicméně ráno nastoupilo 9 psovodů: 5 psovodů našeho klubu a 4 psovodi z hostujících klubů.
Celé zkoušky posuzoval pan Matula.
V 8,00 jsme jeli na stopy, kde všichni 3 psovodi obstáli: Roman Kulanovič s fenkou Corou na FPr1 za 80 bodů,
Ivan Bajčev s háravou fenkou Cendy ZVV1 za 82 bodů a
hostující Zdeněk Plhoň FPr1 za 96 bodů.
Po stopách následovaly poslušnosti: začínali dva naši noví členové a byla to jejich první zkouška v životě ZZo. Bohužel jednomu z nich se nepovedlo zkoušku složit.
Po nováčcích nastoupila naše dlouholetá členka Boženka Bartková s fenou Ambrou, která se zkouškám bránila zuby nehty. I přes počáteční nervozitu se nakonec podařilo zkoušku ZZO1 splnit na krásných 89 bodů. Posíláme velkou gratulaci.
Po Božence nastoupil Petr Pochylý s fenkou Odetou v kategorii IPO a zkouškou APr1, která je daleko přísněji hodnocena než NZŘ a předvedli zatím svůj nejlepší výkon za krásných 86 bodů.
Tím byly poslušnosti ukončeny, následovala pauza, při které se připravilo cvičiště na obrany.
Začínali hostující členové: Sylva Vavrušová s fenkou Beauty a Ywetta Žáková s fenkou Irou, obě předvedly krásné obrany SPr1 za 82 a 88 bodů.
Po nich opět nastoupil Petr Pochylý s fenkou Odetou k  provedení zkoušky APr1 a předvedli dobrý výkon ohodnocený 88 body.
Obrany figuroval náš dlouholetý figurant Zdena Mach.
Po obranách se znovu  muselo připravit cvičiště pro poslední dvojici: Ivana Bajčeva a fenku Candy ke zkoušce ZVV1, která se hárala a tak uzavírala zkouškovou listinu. Poslušnost ohodnotil pan rozhodčí  na 82 bodů a obranu na krásných 91 bodů.
Všem zúčastněným, kteří uspěli, moc blahopřeji.
Další velké poděkování patří Šárce Pochylé a jejím dcerám za výborný servis v kuchyni a výbornou gulášovou polévku.
Ivo Kunhart se postaral o výborná kuřata.
Všem zúčastněným ještě jednou děkuji.
Petr Pochylý